Działania i projekty realizowane przez szkołę:

Rok szkolny 2015/2016

Łódzkie bardziej francuskie

 

Logo projektu

 

Strona WWW projektu

 

 

 


Rok szkolny 2014/2015

Uzyskaliśmy z WFOŚiGW w Łodzi dofinansowanie do zadania o nazwie:

"Utworzenie pracowni ekologicznej w Gimnazjum nr 8 w łodzi pod nazwą

"Ekosfera"

Opis i zakres projektu:

Pracownia będzie nosić nazwę "Ekosfera". Będzie to miejsce, które umożliwi uczniom zrozumienie zależności między organizmami a środowiskiem życia.

Będzie to pomieszczenie wyposażone w tablicę interaktywną z projektorem multimedialnym, nowoczesne mikroskopy i inne pomoce, które umożliwią uczniom samodzielne zdobywanie wiedzy. Zwiększy to efektywność i jakość nauczania. Zainwestuj w ekologię

 

Szkoła nasza uczestniczy także w projekcie:

"Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego"

współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2007-2013

 

 


 

 1. Realizacja programu "Uczenie się przez całe życie" Comenius" We are future . Future is us" we współpracy z Grecją Włochami i Turcją.
 2. Realizacja projektu - Poznaj Austrię i jej system edukacji.
 3. Realizacja programu - Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży.
 4. Organizacja pokazów z fizyki "Fascynująca fizyka" dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.
 5. Realizacja innowacji pedagogicznej z fizyki "Bawmy się fizyką".
 6. Realizacja projektu edukacyjnego "Przyjazne energie" współfinansowanego przez WFOŚiGW.
 7. PROJEKT COMENIUS 2013-2015
  "SMALL STEP AT PRESENT, HUGE LEAP IN THE FUTURE - MY FUTURE CAREER"
  W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszego gimnazjum są zaangażowani w realizację międzynarodowego projektu Comenius  pt: -" Small Step at Present, Huge Leap in the Future - My Future Career"( Mały krok teraz , duży krok w przyszłość- moja kariera zawodowa).
  Jest to projekt językowy, którego celem jest zmotywowanie uczniów do zainteresowania się przyszłą kariera zawodową, zmotywowanie do samorozwoju  oraz wdrożenie do wytrwałego dążenia w  realizacji postawionych sobie celów, Językiem roboczym projektu jest język angielski. Dodatkowo uczniowie klasy językowej ( II b ) rozpoczęli systematyczną naukę  języka portugalskiego, a portugalscy partnerzy są zobowiązani uczyć się języka polskiego.
  Uwieńczeniem współpracy będzie 12 dniowy wyjazd naszej młodzieży do Portugalii ( Porto) - 2014r. oraz przyjęcie gości w Łodzi (2015r).