Certyfikat: "Szkoła, która niesie Pomoc"[zobacz]

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Pah - czynimy świat lepszym" organizowanym przez:

Polską Akcję Humanitarną

Certyfikat: Bezpieczeństwa w sieci Internet "Edu Net" [zobacz]

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Edu Net" z zakresu bezpieczeństwa w sieci przeprowadzonym przez:

Fundacje Kreatywnych Rozwiązań

Certyfikat: Szkoła Wolna od Dopalaczy [zobacz]

Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Wolna od Dopalaczy zorganizowanym przez:

Studium Prawa Europejskiego

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Łodzi [zobacz]

Nasza szkoła otrzymała ponownie podziękowania za codzienny trud, różnorodność i skuteczność podejmowanych działań, które przyczyniły się do podniesienia poziomu i jakości kształcenia.Tymi słowami Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska, wyraziła swoje uznanie za pracę dydaktyczną kadry pedagogicznej naszego gimnazjum:

Państwa wysiłek przyniósł wymierne efekty w postaci uzyskanych przez szkołę w latach 2010-2012 bardzo wysokich wyników EWD.  (EWD_ edukacyjna wartość dodana)

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Łodzi [zobacz]

Nasza szkoła od dziesięciu lat może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami egzaminów gimnazjalnych organizowanych przez OKE.

Dziękujemy za jakość kształcenia i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi młodych ludzi. Życzymy Państwu nieustającej wiary w sens pracy pedagogicznej oraz wielu powodów do satysfakcji.

Szkoła z klasą [zobacz]

Program "Szkoły z klasą" opierał się na sześciu zasadach mądrej szkoły, przyjaznej uczniom, nauczycielom i rodzicom. Do każdej zasady przygotowane zostały zadania.
  • Poinformujmy, jak oceniamy
  • Czy uczymy myśleć
  • Jak uczymy współpracy
  • Szkoła bez nałogów

Nauczyciel z klasą [zobacz]

W roku szkolnym 2005/2006 nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie "Nauczyciel z klasą".
W ramach realizowanego programu nauczyciele pracowali nad wykonaniem szeregu zadań zmierzających do zdobycia czterech "sprawności nauczyciela":
  • Nauczycielu odejdź od tablicy.
  • Nauczycielu, pracuj metodą projektów.
  • Nauczycielu, oceniaj uczniów tak, by pomóc się uczyć.
  • Uczeń też człowiek.

Szkoła z klasą - Lego, Cogito, Ago [zobacz]

W roku szkolnym 2004/2005 nasze Gimnazjum brało udział w programie "Szkoła z klasą - Czytam, Myślę, Działam" zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą i portal Gazeta.pl oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Zadaniem szkół uczestniczących w programie było zrealizowanie zadań rozwijających u swoich uczniów umiejętności czytania ze zrozumieniem, twórczego, krytycznego, naukowego myślenia oraz obywatelskiego działanie w lokalnym środowisku.

Szkoła bez przemocy [zobacz]

W czerwcu 2007 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu społecznego – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. Staramy się, żeby nasza szkoła była miejscem wolnym od agresji i przemocy.