30 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się zabawy andrzejkowe dla klas pierwszych. W organizacji Andrzejek brali udział uczniowie klas trzecich:Jach Mateusz, Kaczmarczyk Julia, Moks Wiktoria, Rosiak Oliwia, Rydczak Maja z 3 a, Dajcz Natalia, Jędrzejczyk Wiktoria, Klimczak Paulina, Kulawczyk Urszula, Modrzejewska Klaudia, Winiarski Mateusz, Wojtczak Michał, Szymala Mateusz z 3 c oraz Koziorowska Barbara, Olszowy Oliwia, Panek Anna z 3 d pod opieką p. Magdaleny Czajki i p. Karoliny Siejki-Ficner. Gości witała wróżka Muza (Basia Koziorowska), przeprowadziła również quiz andrzejkowy. Młodzież chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Tradycję wróżb andrzejkowych w postaci prezentacji multimedialnej przybliżyły Klaudia Modrzejewska i Natalia Dajcz z klasy 3 c. Michał Wojtczak z 3 c w swoim imieniu i koleżanki Marleny Nowak z 3 d zaprezentował dwie książki o tematyce fantastycznej, które warto przeczytać. W bibliotece zostało przygotowanych sześć stanowisk  z ciekawymi wróżbami, między innymi: imiona, lanie wosku, ciastka z wróżbą, serca, zawody, talerze, cyfry, kubeczki z wróżbami, drzewko. W trakcie Andrzejek w magiczny nastrój wprowadzała nas Basia Koziorowska, która przepięknie grała na skrzypcach:) Na zakończenie uczniowie mogli powróżyć z butów, a także wziąć udział w zabawie andrzejkowej o nazwie  "Gąsior". Wszyscy bawili się znakomicie w "magicznej bibliotece":)

Magdalena Czajka i Karolina Siejka-Ficner