W dniu 06.06.2016 uczniowie naszej szkoły razem z uczniami ZS nr 5 w Łodzi pojechali autokarem do Lasu Łagiewnickiego. Nasza impreza zaczęła się od zabaw integracyjnych, powitaliśmy „strażników/strażniczki zielonego lasu”. Byli to uczniowie klasy 3d, którzy pełnili rolę animatorów naszej imprezy. „Strażnicy/strażniczki zielonego lasu” wprowadzili wszystkich w temat ekologii w lesie, jak powinniśmy się zachowywać na terenie leśnym.

Następnym punktem i najbardziej oczekiwanym były „Podchody ekologiczne”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy; gimnazjaliści wzięli pod swoją opiekę uczniów z ZZS nr 5 i tak zaczęła się nasza wspólna zabawa.

Po zakończonych podchodach był czas na piknik. Każda grupa otrzymała „kosze piknikowe” i wypoczywała na leśnej polanie. Ostatnim punktem programu był konkurs na „Żywy pomnik przyrody”, który był oceniany w trzech kategoriach przez „strażników/strażniczki zielonego lasu”.

Podczas imprezy nie zabrakło wspólnych zabaw z chustą animacyjną oraz zdjęć. Nasza wspólna impreza należy do udanych; w myśl projektu: „Szkoła bez barier” uczniowie obu szkół uczą się na pewno poprzez udział w takiej imprezie pozytywnego odbierania i akceptacji, nabierają przekonania o swojej przydatności do życia w środowisku społecznym. Serdecznie dziękujemy Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Łodzi; w ramach promocji oświaty” otrzymaliśmy od WE dofinansowanie na nasz projekt.