Uczniowie klas 3 naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację " Słonie na balkonie". Polegał on na wykonaniu w dowolnej technice plastycznej plakatu interpretującego zdanie " Nie biorę narkotyków, bo...". Konkurs jest elementem projektu Fundacji " Narkotyki na śmietniki". Wzięło w nim udział kilkanaście szkół i placówek opiekuńczych. Projekt jest współfinansowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka RP.

Młodzież przedstawiła na plakatach szereg powodów, dla których warto żyć bez używek. Niektóre z prac były bardzo przejmujące, inne w żartobliwej formie przekazywały istotne treści. Praca nad wykonaniem plakatów poprzedzona była refleksjami uczniów dotyczącymi wartości zdrowego stylu życia.

W dniu 20 listopada gościliśmy w szkole przedstawicielki Fundacji, które obejrzały wszystkie plakaty - panie były pod ogromnym wrażeniem treści i wykonania prac, a także ich dużej ilości. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które podane będą 6 grudnia na stronie internetowej Fundacji - autor zwycięskiego plakatu zabierze swoją klasę do kina.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plakatów w szkole - można je także zobaczyć w galerii na stronie Fundacji.