Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi

Grupa młodzieży z klas II c, II d i II e 7 grudnia uczestniczyła w spotkaniu czytelniczym z przedstawicielami wydawnictwa Akapit Press w MBP Filii nr 21 w Łodzi. Uczniom została przedstawiona rola książki w życiu człowieka. Pani redaktor opowiedziała jaką drogę musi pokonać książka od autora, aby trafić do naszych rąk. Pani, która zajmuje się tłumaczeniem tekstów na język polski przybliżyła na czym polega jej praca, jak trudne jest np. przetłumaczenie tytułów książek.Oczywiście nie zabrakło również polecanych nowości wydawniczych:). Spotkanie dla wszystkich uczestników było bardzo interesujące:).

W bibliotece w dniach 15.12 -18.12.2015 r. została zaprezentowana wystawa prac plastycznych uczniów klas pierwszych zatytułowana "Starożytny Egipt". Prace były wykonane różnymi technikami, między innymi z gipsu, masy solnej, papieru oraz modeliny. Dziękujemy wszystkim autorom za interesujące i piękne dzieła.:-)
Barbara Waingertner oraz Karolina Siejka-Ficner

W dniu 17 listopada 2017 r.  grupa młodzieży z kl 2 c w ramach projektu "Poczytaj mi przyjacielu" zaprezentowała wybrane utwory literackie przedszkolakom z grupy Biedronki.

Tematem spotkania były Czary jesieni. Uczniowie oprócz czytania mieli przygotowane ciekawe gry i zabawy . Dzieciom bardzo się podobało. Już nie mogą się doczekać kolejnej

wizyty gimnazjalistów:).

Wyniki konkursów "Zakładka ozdobą książki" oraz "Szkolnego konkursu mitologicznego":

"Zakładka ozdobą książki"

I miejsce Marta Błaszczyk 3 c
II miejsce Aleksandra Pirek 2 b
III miejsce Laura Kapela 3 d
Wyróżnienie Antonina Raszewska 3 e
Wyróżnienie Klaudia Bajak 3 b

"Szkolny konkurs mitologiczny"

I miejsce kategoria pisemna test Hanna Rylik 2 d
I miejsce kategoria plastyczna Weronika Dawydowa 2 e
II miejsce kategoria plastyczna Wiktoria Woźniak 2 b
III miejsce kategoria plastyczna Gabriela Czekalska 2 e
Wyróżnienie kategoria plastyczna Natalia Niźnikowska 3 e
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Oczywiście zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach już w roku 2018 :).
Barbara Waingertner i Karolina Siejka-Ficner

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie z klasy II d przygotowali wystawę "Kościoły Archidiecezji Łódzkiej". Młodzież zaprezentowała wybrane

budowle sakralne naszego regionu oraz ich historię.