18 września 2015 r.  poczet sztandarowy naszego gimnazjum oraz delegacja uczniów z klasy II d uczestniczyli w uroczystościach  ku czci św. Stanisława Kostki- głównego Patrona archikatedry łódzkiej.

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego pt.Szkoła wolna od dopalaczy.
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 1.10.2015 r. do 31.03.2016 r.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą używanie dopalaczy i innych substancji psychoaktwnych. Szkoła przystępując do konkursu przyjmuje na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury. Po wykonaniu wszystkich zadań szkoła uzyskuje certyfikat i dyplom Szkoła wolna od dopalaczy.

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

15 września 2015 r.

Trzy charakterystyczne dzwonki stały się sygnałem  dla całej społeczności szkolnej do sprawnego opuszczenia budynku zgodnie z planem ewakuacyjnym szkoły. Na szczęście był to tylko próbny alarm, który sprawdzał zachowanie się uczniów, nauczycieli  i pracowników szkoły  w przypadku zagrożenia pożarem.. Ćwiczenia nadzorowała jednostka Straży Pożarnej. Według strażaków alarm został przeprowadzony bardzo sprawnie z zachowaniem wszelkich norm i przepisów

 

W NASZEJ OKOLICY NIE MA NOWOCZESNEJ OGÓLNODOSTĘPNEJ INFRASTRUKTURY DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU, A TE OBIEKTY KTÓRE ISTNIEJĄ,  NIE SPEŁNIAJĄ OBECNYCH  STANDARDÓW I  NIE ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWA.

DLATEGO WYCHODZIMY Z PROPOZYCJĄ  DO WSZYSTKICH OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW BAŁUT DO GŁOSOWANIA NA ZADANIE BUDOWY NOWOCZESNEGO KOMPLEKSU SPORTOWO EDUKACYJNEGO , OGÓLNODOSTĘPNEGO DLA  DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH, USYTUOWANEGFO PRZY

PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 8, ŁÓDŹ, UL ŻUBARDZKA 26

ODDAJ SWÓJ GŁOS NA ZADANIE

B0074

 

Na stoisku przy ulicy Piotrkowskiej 58 udzielali się:

Ola Matuszewska

Natalia Władziak

Filomena Witos

Zuzanna Symilak

Ola Romanowska

Ola Abramczyk

Asia Głowacka

Ola Marczewska

Zuzanna Musiał

Wiktor Wereszka

Wiktor Chudzik - absolwent

 

Stoisko przygotowali mgr Dagmara Kaleska oraz mgr Grzegorz Tarnowski

Więcej informacji na temat stoiska w galerii szkoły - Zapraszamy!

Nasz absolwent mistrzem świata

Reprezentacja Polski, a wśród niej Damian Domagała (absolwent Gimnazjum nr 8 w Łodzi), zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej do lat 19-tu. Polska w meczu finałowym zmierzyła się z drużyną gospodarzy, czyli reprezentacją Argentyny. W pierwszym secie meczu finałowego Damian wszedł na boisko dokonując dobrej zmiany gorzej dysponowanego kolegi z drużyny. Wcześniej, w fazie grupowej turnieju, zagrał w meczu z Chile. Jest bardzo obiecującym zawodnikiem, a świadczyć może o tym fakt, iż na Mundial został powołany jako rok młodszy.

Więcej informacji w dziale sport