W dniu 12 listopada 2015 odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowany przez klasę II b.
Apel miał formę krótkiego spektaklu. Opowiadał o młodych ludziach, którzy przygotowują się do obchodów Święta i nagle nawiedzają ich duchy ludzi żyjących w czasach walk o niepodległość. Duchy recytują wiersze i przekazują wiedzę o tamtym okresie naszej historii.
Klasa zaprosiła też wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych (w formie karaoke)i rozdała kotyliony.

Uczniowie klas 3 naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację " Słonie na balkonie". Polegał on na wykonaniu w dowolnej technice plastycznej plakatu interpretującego zdanie " Nie biorę narkotyków, bo...". Konkurs jest elementem projektu Fundacji " Narkotyki na śmietniki". Wzięło w nim udział kilkanaście szkół i placówek opiekuńczych. Projekt jest współfinansowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka RP.

Młodzież przedstawiła na plakatach szereg powodów, dla których warto żyć bez używek. Niektóre z prac były bardzo przejmujące, inne w żartobliwej formie przekazywały istotne treści. Praca nad wykonaniem plakatów poprzedzona była refleksjami uczniów dotyczącymi wartości zdrowego stylu życia.

W dniu 20 listopada gościliśmy w szkole przedstawicielki Fundacji, które obejrzały wszystkie plakaty - panie były pod ogromnym wrażeniem treści i wykonania prac, a także ich dużej ilości. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które podane będą 6 grudnia na stronie internetowej Fundacji - autor zwycięskiego plakatu zabierze swoją klasę do kina.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plakatów w szkole - można je także zobaczyć w galerii na stronie Fundacji.

 

Tradycją naszej szkoły jest udział młodzieży w konkursach fotograficznych.
W tym roku szkolnym dwie uczennice uczestniczyły w konkursie Nakręceni na fotografię zorganizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych.

Maria Brzezińska  klasa 1c
Marianna Machnikowska  klasa 2b

Zdjęcia wykonane przez dziewczynki zostały zakwalifikowane do wystawy (wybrane spośród 242 nadesłanych prac). Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 24.11.2015 o godz. 17.00 w Galerii Fotografii ŁTF im. E.Hanemana przy ul. Piotrkowskiej 102. Zdjęcia będzie można oglądać do 12.12.2015.

Zapraszamy na wystawę i do udziału w kolejnych konkursach.

Dla uczennic, które pięknie reprezentują szkołę, podziękowania i gratulacje!

W dniu 6. 10.15r. odbyła się wycieczka klasy 2d do Florentynowa. Na miejscu spacerowaliśmy po lesie i  zaczęły się różne opowieści absolwenta naszej szkoły pana Konrada Dzięcielewskiego. Zwiedziliśmy Dolinę Skrzatów, poznaliśmy różne zawody oraz historię Słowian. Następnie przygotowaliśmy smacznego grilla, nie obeszło się też bez pogadanki o zdrowym żywieniu. Najsympatyczniejsze i najbardziej brudzące okazały się warsztaty, w czasie których budowaliśmy glinianą chatę.
Bardzo nam się podobała ta niecodzienna wyprawa. Chętnie wrócimy tam jeszcze.

W nagrodę za najlepszą frekwencję w szkole w roku szkolnym 2014 / 2015 klasa 2d wybrała darmowy film „Pilecki”, który obejrzeliśmy 29.10.15 r. w Cinema City.
Film opowiadał historię Witolda Pileckiego,  rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza Armii Krajowej, więźnia i organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holokauście, tzw. Raportów Pileckiego został oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, został stracony w 1948r. Oskarżenie anulowano w 1990r. Pośmiertnie Witold Pilecki w 2006r. otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 został awansowany do stopnia pułkownika.