Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

22 października 2014 r. w bibliotece naszej szkoły odbył się Dzień Grecki. Swoje prace plastyczne przedstawiali uczniowie kl.I C i kl. I D. Można było obejrzeć plakaty i albumy o sztuce starożytnej Grecji, dotknąć waz specjalnie zrobionych na wystawę, podziwiać makietę przedstawiającą kolumny greckie. Dużo ciekawych prac uczniowie wykonali z gipsu, masy solnej, plasteliny i modeliny. Nie zabrakło również przepysznych  sałatek, koreczków i innych specjałów kuchni greckiej, które przygotowały uczennice klas drugich i trzecich.  Organizatorkami tego szkolnego wydarzenia były p. Karolina Ficner i p. Barbara Waingertner.

25 października 2014 r. odbył się rajd pieszy, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III, pod opieką p. Izabeli Król, p. Inezy Wilkowskiej i p. Barbary Waingertner. Młodzież poznawała miejsca związane z tragiczną historią łódzkich Żydów i miejscami jej upamiętnienia m.in.: Park Ocalałych, Park Szarych Szeregów, Stację Radegast, Centrum Dialogu . Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym "ŁÓDŹ WIELOKULTUROWA" opowiadali o kulturze i historii Żydów.  Rajd był zorganizowany dla uczczenia 70 rocznicy likwidacji łódzkiego getta.

24 października obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Patrona. Wszystkie klasy drugie brały udział w konkurencjach ściśle związanych z Wielkim Polakiem. Tadeusz Kościuszko był inspiracją wielu zadań, które stanowiły nie lada wyzwanie dla młodzieży. Uczniowie musieli rozwiązać test z  historii, wykonać plakat na temat „Kościuszko oczami młodych”, ułożyć hasło reklamowe, wykonać zadanie literackie, dotyczące cech patrona i zaprezentować scenkę na zadany temat nawiązujący do wydarzeń z jego życia. Współzawodnictwo wywołało duże emocje, prace wykonano na najwyższym poziomie, a co najważniejsze - uczniowie wykazali, że potrafią uczciwie rywalizować. Tym samym udowodnili, że zasługują na miano uczniów tak wielkiego Patrona.
W Dniu Patrona odbyła się również debata, w której uczestniczyli  uczniowie klas trzecich. Tegoroczna dyskusja dotyczyła Konwencji o Prawach Dziecka.

Dnia 24 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W części oficjalnej uczniowie składali obietnicę, że będą godnie reprezentować nasze gimnazjum, rozwijać się i naśladować postawę Tadeusza Kościuszki. Po uroczystym ślubowaniu przedstawiciele klas pierwszych wraz z wychowawcami wpisali się do księgi pamiątkowej – kroniki szkolnej.
Druga część uroczystości poświęcona była prezentacji klas pierwszych. Każda klasa musiała się zaprezentować – śpiewano, tańczono, grano na instrumentach muzycznych i pokazywano krótkie scenki.

W sobotę, 25 października braliśmy udział w akcji na rzecz Towarzystwa Opieki Nad Starym Cmentarzem w Łodzi. Akcja obejmowała porządkowanie części protestanckiej cmentarza przy ulicy Ogrodowej .

dziennik

Ul. Żubardzka 26