Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

rozpocz臋cia roku szkolnego:

1.09.2014

klasy II i III - godz. 10.00.

klasy I - godz. 11.00.

艁贸dzkie gimnazjum, jako mistrz wojew贸dzkiej Gimnazjady, reprezentowa艂o nasze wojew贸dztwo na Og贸lnopolskiej Gimnazjadzie w Halowych Grach Zespo艂owych rozgrywanej w dniach 22-25.06.2014r. w Ko艂obrzegu.
Rywalizowali艣my z najsilniejszymi o艣rodkami szkoleniowymi w Polsce w du偶ej mierze b臋d膮cymi Szkolnymi O艣rodkami Siatkarskimi. Pokazali艣my, 偶e mo偶na od pocz膮tku wyszkoli膰 zawodnik贸w, kt贸rzy stworz膮 dru偶yn臋 konkurencyjn膮 dla szk贸艂, kt贸re do swoich sal sportowych 艣ci膮gaj膮 najlepszych zawodnik贸w z innych szk贸艂/klub贸w.

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 8 im. T. Ko艣ciuszki w 艁odzi: Damian Domaga艂a (kapitan dru偶yny), 艁ukasz Rajchelt, Daniel Godala, Dominik Szczepa艅ski, Bartosz Michalak, Maciej Sputowski (libero), Miko艂aj Filanowski, Bart艂omiej Olczyk, Jeremi Pawliczak, Kacper Fryczak, Micha艂 Ziemecki. Trenerem dru偶yny jest Bart艂omiej Ostrowski.

(wi臋cej na temat sukces贸w naszych siatkarzy w zak艂adce osi膮gni臋cia-sport)

17 czerwca br. brali艣my udzia艂 w IX Mi臋dzyszkolnym Konkursie Recytatorskim im. ks. Jana Twardowskiego, zorganizowanym przez Katolick膮 Szko艂臋 Podstawow膮 SPSK im. B艂ogos艂awionych Dzieci z Fatimy, Katolickie Gimnazjum SPSK im. 艢wi臋tej Faustyny Kowalskiej i Katolickie Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce SPSK w 艁odzi. 聽W tym roku tematem przewodnim by艂a 鈥炁歸i臋to艣膰鈥. Uczestnicy wykazali si臋 wysokim kunsztem aktorskim. 聽M艂odzie偶 i opiekunowie mieli okazj臋 obejrze膰 spektakl przygotowany przez organizator贸w, po艣wi臋cony 艢wi臋temu Janowi Paw艂owi II oraz film zatytu艂owany 鈥濴olek鈥.

TYM RAZEM JESTE艢MY NAJLEPSI W WOJEW脫DZTWIE 艁脫DZKIM.聽聽聽聽聽聽聽聽聽
W rozgrywanych w dniu 13.06.2014 na obiektach Gminnego O艣rodka Sportu i Rekreacji w Strumianach k./ Burzenina, Mistrzostwach Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego Szk贸艂 Gimnazjalnych w Siatk贸wce Pla偶owej Ch艂opc贸w, z艂ote medale zdoby艂a para 艁ukasz Rajchelt i Damian Domaga艂a, kt贸ra w meczu fina艂owym pokonali 2:0 rywali znanych ju偶 z 艁贸dzkiej Gimnazjady, par臋 z Gimnazjum SMS M. Gortata, pary M. Jasku艂臋 / P. Szefera.
W meczu p贸艂fina艂owym para Rajchelt / Domaga艂a (Gim 8) pokona艂a par臋 z Gimnazjum Miejskiego w G艂ownie, kt贸ra to para ostatecznie uplasowa艂a si臋 na trzeciej pozycji.
(wi臋cej na ten temat w zak艂adce osi膮gni臋cia-sport)

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawc膮 p. I. Ko艣cielsk膮 przygotowali wystaw臋 zdj臋膰, plakat贸w, ulotek i pami膮tek z wyjazdu do Portugalii, kt贸ry odby艂 si臋 w dniach 30.03-10.04 w ramach projektu Comenius 2014 鈥 Small Step at Present, Huge Leap in the Future - My Future Career鈥. Uczestnicy wyjazdu podczas przerw opowiadali o za艂o偶eniach projektu, o przebiegu wizyty w Porto, o kolejnych spotkaniach partnerskich szk贸艂, kt贸re s膮 planowane na przysz艂y rok szkolny. Uczniowie przygotowali r贸wnie偶 s艂odki pocz臋stunek sk艂adaj膮cy si臋 z typowych portugalskich wypiek贸w.

dziennik

Ul. 呕ubardzka 26