Na ten dzień czekali wszyscy miłośnicy książek w naszej szkole. 25 maja 2016 r.  nauczyciel
j. polskiego p. Halina Kowalczyk wraz z bibliotekarzem p. Karoliną Ficner zorganizowały wymianę książek. Można było przynieść dwie dowolne książki polecane przez siebie , a wziąć
w zamian inne. W wymianie uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele.
W realizację tego przedsięwzięcia ogromnie zaangażowały się dziewczęta z klasy III d: Natalia Władziak, Weronika Miruk, Marta Radzikowska, Karolina Wachta oraz Weronika Roganowicz.

W bibliotece szkolnej w dniach 18.05 - 30.05.2016 r. została zaprezentowana wystawa "Łódzkie jest piękne..." Można było zapoznać się na niej z ciekawymi publikacjami, opracowaniami oraz zachwycającymi albumami przedstawiającymi Łódź. Nie zabrakło również zdjęć miasta zrobionych przez uczniów naszej szkoły. Wystawa została wzbogacona cytatami znanych literatów, reżyserów filmowych i aktorów.

Szóstoklasisto,Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach
Dni Otwartych w Gimnazjum nr 8

Warto dowiedzieć się więcej o:

- zasadach rekrutacji na rok 2016/2017
- ofercie edukacyjnej szkoły
- kryteriach oceniania
- wymaganiach przedmiotowych

Zachęcamy do skorzystania z okazji i porozmawiania z nauczycielami,pedagogiem i dyrektorem szkoły.

Serdecznie zapraszamy w dniu 30.05.2016 r.do naszego gimnazjum przy ul.Żubardzkiej 26 w Łodzi o godz.18.00

W dniach 9-13 maja 2016 uczniowie naszego gimnazjum udali się do Holandii, aby odwiedzić partnerską szkołę Carolus Clusius College. Nasza wizyta w kraju wiatraków i tulipanów była częścią wymiany uczniowskiej w języku angielskim nawiązanej na początku bieżącego roku szkolnego.

Podczas kilkudniowego pobytu w Holandii, nasi uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach integracyjno-sportowych zorganizowanych przez szkołę goszczącą z miejscowości Zwolle, zwiedzali Amsterdam, odwiedzili RIJKSMUSEUM - muzeum narodowe poświęcone sztuce i historii Holandii, w którym zgromadzono ok. 1 mln eksponatów (w tym niezwykle cenne dzieła Rembrandta, Fransa Halsa i Johannesa Vermeera) , a także pływali łódkami po kanałach Giethoorn -  popularnej miejscowości turystycznej (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO) nazywanej holenderską Wenecją.

Przez cały czas wymiany, uczniowie z Gimnazjum nr 8 mieszkali w domach holenderskich rodzin, co pozwoliło nie tylko poznać sposób życia Holendrów, ale również zmusiło naszych uczniów do permanentnego komunikowania się w języku angielskim. Wróciliśmy zadowoleni, bogatsi w doświadczenie i z milionem wspomnień, których nikt nam nie odbierze.

Serdecznie gratulujemy uczniom naszego gimnazjum nagrodzonym w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

Za uzyskanie bardzo dobrego wyniku:

MARCINOWI KAMIŃSKIEMU z klasy 1D

JANOWI MICHALSKIEMU z klasy 3C

Za zdobycie wyróżnienia:

OLIWII OLSZOWY z klasy 2D

JULII KOMOROWSKIEJ z klasy 2D

ŁUKASZOWI TARNOWSKIEMU z klasy 3B

Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.