Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

艁贸dzkie gimnazjum, jako mistrz wojew贸dzkiej Gimnazjady, reprezentowa艂o nasze wojew贸dztwo na Og贸lnopolskiej Gimnazjadzie w Halowych Grach Zespo艂owych rozgrywanej w dniach 22-25.06.2014r. w Ko艂obrzegu.
Rywalizowali艣my z najsilniejszymi o艣rodkami szkoleniowymi w Polsce w du偶ej mierze b臋d膮cymi Szkolnymi O艣rodkami Siatkarskimi. Pokazali艣my, 偶e mo偶na od pocz膮tku wyszkoli膰 zawodnik贸w, kt贸rzy stworz膮 dru偶yn臋 konkurencyjn膮 dla szk贸艂, kt贸re do swoich sal sportowych 艣ci膮gaj膮 najlepszych zawodnik贸w z innych szk贸艂/klub贸w.

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 8 im. T. Ko艣ciuszki w 艁odzi: Damian Domaga艂a (kapitan dru偶yny), 艁ukasz Rajchelt, Daniel Godala, Dominik Szczepa艅ski, Bartosz Michalak, Maciej Sputowski (libero), Miko艂aj Filanowski, Bart艂omiej Olczyk, Jeremi Pawliczak, Kacper Fryczak, Micha艂 Ziemecki. Trenerem dru偶yny jest Bart艂omiej Ostrowski.

(wi臋cej na temat sukces贸w naszych siatkarzy w zak艂adce osi膮gni臋cia-sport)

17 czerwca br. brali艣my udzia艂 w IX Mi臋dzyszkolnym Konkursie Recytatorskim im. ks. Jana Twardowskiego, zorganizowanym przez Katolick膮 Szko艂臋 Podstawow膮 SPSK im. B艂ogos艂awionych Dzieci z Fatimy, Katolickie Gimnazjum SPSK im. 艢wi臋tej Faustyny Kowalskiej i Katolickie Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce SPSK w 艁odzi. 聽W tym roku tematem przewodnim by艂a 鈥炁歸i臋to艣膰鈥. Uczestnicy wykazali si臋 wysokim kunsztem aktorskim. 聽M艂odzie偶 i opiekunowie mieli okazj臋 obejrze膰 spektakl przygotowany przez organizator贸w, po艣wi臋cony 艢wi臋temu Janowi Paw艂owi II oraz film zatytu艂owany 鈥濴olek鈥.

17 czerwca odby艂a si臋 wycieczka do O艣wi臋cimia w celu zwiedzenia Muzeum Auschwitz-Birkenau 鈥 pomnika martyrologii. W wyje藕dzie uczestniczy艂y klasy 2b, 3a i 3c. Wszyscy uczniowie mieli okazj臋 wi臋cej dowiedzie膰 si臋 o historii II wojny 艣wiatowej. Podczas zwiedzania miejsca pami臋ci uczniowie mogli obejrze膰 w kinie Muzeum film o wyzwoleniu obozu w styczniu 1945 r. Przez Armi臋 Czerwon膮.

W dniach 16-17 czerwca prezentowana w naszej szkole by艂a wystawa rodzinnego fotografowania. Na wystawie pokazane by艂y zdj臋cia robione przez uczni贸w, kt贸rzy do wsp贸艂pracy zaprosili swoje rodziny. W tym roku szkolnym pokazali艣my jak obecna jest ekologia w naszych rodzinach dlatego g艂贸wnym tematem by艂a ochrona przyrody, codzienne dzia艂ania proekologiczne, zdrowe od偶ywianie, rekreacja na 艣wie偶ym powietrzu oraz nasze ogr贸dki i dzia艂ki.

TYM RAZEM JESTE艢MY NAJLEPSI W WOJEW脫DZTWIE 艁脫DZKIM.聽聽聽聽聽聽聽聽聽
W rozgrywanych w dniu 13.06.2014 na obiektach Gminnego O艣rodka Sportu i Rekreacji w Strumianach k./ Burzenina, Mistrzostwach Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego Szk贸艂 Gimnazjalnych w Siatk贸wce Pla偶owej Ch艂opc贸w, z艂ote medale zdoby艂a para 艁ukasz Rajchelt i Damian Domaga艂a, kt贸ra w meczu fina艂owym pokonali 2:0 rywali znanych ju偶 z 艁贸dzkiej Gimnazjady, par臋 z Gimnazjum SMS M. Gortata, pary M. Jasku艂臋 / P. Szefera.
W meczu p贸艂fina艂owym para Rajchelt / Domaga艂a (Gim 8) pokona艂a par臋 z Gimnazjum Miejskiego w G艂ownie, kt贸ra to para ostatecznie uplasowa艂a si臋 na trzeciej pozycji.
(wi臋cej na ten temat w zak艂adce osi膮gni臋cia-sport)

dziennik

Ul. 呕ubardzka 26