W środę 26 kwietnia, klasa IIe (profil dziennikarski) złożyła wizytę w Katedralnej Parafii Prawosławnej w Łodzi. Przedmiotem szczególnego zainteresowania młodzieży była cerkiew pod wezwaniem Świętego Aleksandra Newskiego przy ul. Kilińskiego. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu wygłoszonego przez wikariusza, ks. Jakuba Dmitruka.

9 kwietnia młodzież z naszego gimnazjum brała udział w Łódzkim „Marszu dla Jezusa”. Tegoroczny Marsz, który tradycyjnie odbywa się w Niedzielę Palmową w Łodzi, przeszedł pod hasłem: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Impreza, organizowana co roku, wpisała się w Diecezjalne Dni Młodzieży, które zapoczątkował święty Jan Paweł II 23 marca 1986 r.

8 kwietnia, w sobotnie przedpołudnie wolontariusze z naszej szkoły brali udział w akcji na rzecz Parafii Prawosławnej p.w. Świętego Aleksandra Newskiego w Łodzi. Uczniowie robili przedświąteczne porządki na Cmentarzu Starym przy ul. Ogrodowej.

We wtorek, 14 marca, odwiedził nas absolwent, pan Adam Jabłoński. Nasz gość wygłosił w klasie Ia (profil sportowy) prelekcję na temat: „Sport drogą do Boga”. Wykład poruszał następujące kwestie: definicję i podział sportu, jego historię, nawiązania biblijne do sportu, zasadę fair play. Prelegent przedstawił wybrane postaci sportowców, całość ożywił humorystycznymi scenami z życia sportowego. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez specjalistę w dziedzinie sportu, który ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia. Na co dzień pana Adama i klasę I a łączą wyjątkowe więzy. Pan Jabłoński jest trenerem tejże grupy młodzików w KS Wifama. Serdecznie dziękujemy za współpracę i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

22 i 27 marca 2017 r. w spotkaniu czytelniczym w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 21
z cyklu "Awangarda w poezji" uczestniczyła tym razem grupa młodzieży z klasy I e i II e. Dziewczęta z wielkim zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat twórców awangardy oraz czym charakteryzował się nowy kierunek w XX-wiecznej sztuce.

Karolina Siejka-Ficner