Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Damian Domagała - zawodnik Klubu Sportowego Wifama Łódź, absolwent Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi oraz Gimnazjum nr 8 a obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, jako Reprezentant Polski Kadetów zdobył w miniony weekend w tureckiej Sakaryi złoty medal Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn do lat 19.

15 IV 2015r w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów, zaświadczeń i nagród książowych laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych, wśród których byli nasi uczniowie: Carolin Giordano - język niemiecki, Agnieszka Pekasiewicz - muzyka, Barbara Bralewska - muzyka, Kamil Kiszko-Zgierski - muzyka i historia oraz Mikołaj Filanowski - geografia. Nagrody wręczali m. in. Kurator Oświaty, Wicewojewoda Łódzki,  Dyrektor ŁCDNiKP oraz Dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ. Naszym laureatom GRATULUJEMY!

"So good at English"

Wyniki szkolnego konkursu językowego "So good at English"
1 miejsce - Monika Denys  kl. 3 c
2 miejsce - Natalia Stebelska kl. 3 e
3 miejsce - Anna Maria Choczaj kl. 3 c
Gratulujemy!

W poniedziałek, 13-ego kwietnia w bibliotece została zorganizowana wystawa prac uczniów klas IIb i IIe pod zbiorczym tytułem "Sztuka Baroku". Uczniowie w czasie lekcji historii poznawali cechy sztuki barokowej, opisywali wybrane dzieła barokowe, poznawali twórców tej epoki, a potem wykonali albumy przedstawiające sztukę barokową - literaturę, malarstwo, architekturę oraz rzeźbę. Efekty prac uczniów można podziwiać do czwartku, tj. 16-ego kwietnia.

Pracowicie spędziły święta uczennice klasy II d- Daria i Marta. Razem z absolwentami naszego gimnazjum –Pauliną i Tomkiem pełniły wartę przy Grobie Pańskim w parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego.