"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą..." Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą zasadom savoir -vivre'u w dniach 27.04 - 6.05.2014 r.

Dnia 14 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Kubański, organizowany przez klasę II A. Uczniowie mogli wziąć udział w quizie, posmakować klasycznych kubańskich potraw, między innymi sałatki owocowej, ciastek kokosowych oraz kubańskiego sernika na zimno. Główną atrakcją był pokaz salsy, przygotowany przez panią Beatę Miazin, mamę jednej z uczennic II A, za co serdecznie dziękujemy. Przez całą przerwę na korytarzach naszej szkoły można było usłyszeć ciepłe, zachęcające do tańca kubańskie rytmy. Dziękujemy uczniom całej szkoły oraz klasy II A za zaangażowanie i branie udziału w atrakcjach, dodających koloru codziennej rutynie.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Francuski. Z tej okazji klasa 2d miała okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji łączącej dwa przedmioty - język francuski i godzinę wychowawczą. W ramach tych zajęć,  poprowadzonych przez panią Barbarę Waingertner (nauczyciela historii i wychowawcę klasy 2d) i pana Jakuba Pieniążka (nauczyciela języka francuskiego), uczniowie odkryli tajniki zawodu kelnera i kuchni francuskiej. Była to fantastyczna okazja nie tylko do zapoznania się z zawodem kelnera w ramach zawodoznawstwa czy poznania kultury francuskiej "od kuchni", ale również do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce.

Na blisko dwie godziny szkolna pracownia historyczna zamieniła się w pięciogwiazdkową restaurację "Ratatouille", w której uczniowie francuskojęzycznej część klasy 2d  wcielili się w rolę kelnerów i serwowali dania francuskie przygotowane przez siebie. Na stołach zagościły m.in. francuskie croissanty, sery pleśniowe, naleśniki jak również pasztet z gęsich wątróbek- słynne foie gras.

W przygotowanej lekcji przez klasę 2d udział wzięły pani dyrektor - Ilona Szmatowicz, pani wicedyrektor - Iwonę Tarnowską oraz nauczyciele uczący w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy klasie 2d, a w szczególności grupie francuskiej za zaangażowanie w organizację tej niecodziennej lekcji. Dzięki wam, nasze gimnazjum staje się coraz bardziej francuskie :)

W dniu 13 kwietnia uczennica naszej szkoły Laura Kapela z klasy 1d wzięła udział w Konkursie Piosenki Włoskiej „San Sopocka Remo”, który odbył się w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 przy ul. Sopockiej w Łodzi. Laura zaśpiewała piosenkę Marco Mengoniego pt."Guerriero". Niestety nie udało jej się zdobyć nagrody w tym konkursie, ale i tak serdecznie dziękujemy Laurze za udział i za godne reprezentowanie naszej szkoły.

W słoneczną sobotę, 19-ego marca zwiedzaliśmy łódzkie parki. Odwiedziliśmy Park Staromiejski, Helenów oraz Park Ocalałych, w którym obejrzeliśmy stałe wystawy w Centrum Dialogu Czterech Kultur. O historii powstania parków opowiadały uczennice biorące udział w projekcie edukacyjnym „ Atrakcje turystyczne Łodzi”. Rajd zorganizowały panie: Barbara Waingertner, Ineza Wilkowska i Dagmara Kaleska.

Wycieczka była miłą odskocznią od rutyny dnia codziennego. Zapraszamy w kwietniu na następny rajd – tym razem m.in. do obserwatorium astronomicznego