Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Na kilka dni przed szkolnymi wigiliami klasowymi w naszym gimnazjum trwały pełne radości przygotowania świąteczne. Młodzież przygotowała wystawę pięknych wielkoformatowych kart świątecznych, a klasy zostały przystrojone choinkami, plakatami i dekoracjami wykonanymi ręcznie. 19 grudnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne a na sali gimnastycznej mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt.: „Opowieść Wigilijna”.

Zdrowych, spokojnych Świąt

życzy cała społeczność

Publicznego Gimnazjum nr 8

W tym tygodniu gościmy wolontariuszy z AIESEC, największej międzynarodowej organizacji studenckiej na świecie. Uczniowie mają przyjemność poznać studentów z Australii, Nowej Zelandii i Chin. W ramach projektu ”Plan your Future”, wolontariusze prowadzą interesujące aktywizujące warsztaty kulturowe w języku angielskim.

W bibliotece szkolnej w dniach 9.12 - 16.12.2014 r. zaprezentowana jest wystawa " Fantastyka  - podróż w niezwykłą krainę wyobraźni, magii i czarów..." Czytelnicy mogą zapoznać się z literaturą, w której w niesamowity sposób wykreowane są istoty, części świata lub cała rzeczywistość zupełnie odmienna od tej, którą znamy z życia.Wśród książek znajdują się publikacje takich autorów jak :R.Adamsa, R.Żelaznego, J.Piekara, H.Harrisona, J.R.Rowling, A.Sapkowskiego, F.Kresa. Na wystawie można również podziwiać prace plastyczne uczniów wykonane na konkurs "Mój ulubiony bohater mitologiczny".

W poniedziałek 8.12.14 r. klasa I d brała udział w lekcji muzealnej w Muzeum Tradycji Niepodległościowych „Tadeusz Kościuszko - O wolność, całość i niepodległość”.
Zajęcia były bardzo ciekawe, a test sprawdzający naszą wiedzę o patronie naszej szkoły i wydarzeniach związanych z upadkiem Rzeczypospolitej w XVIII w. okazał się dla wszystkich łatwy. Zwiedziliśmy także wystawę stałą w muzeum i dowiedzieliśmy się o historii budynku przy ulicy Gdańskiej 13.

Dnia 6.12.14 r. znowu zwiedzaliśmy Łódź. Grupa prawie trzydziestu uczniów z klas I-III, pod opieką pań: Haliny Kowalczyk, Inezy Wilkowskiej i Barbary Waingertner uczestniczyła w rajdzie pieszym. Tym razem odwiedziliśmy łódzkie cerkwie: św. Aleksandra Newskiego i św. Olgi. W czasie zwiedzania tych obiektów wysłuchaliśmy prelekcji na temat prawosławia i historii łódzkich cerkwi. W czasie rajdu próbowaliśmy szukać miejsc związanych z historią i przyszłością naszego miasta. Oglądaliśmy  też Łódź z punktu widokowego - Nowe Centrum Łodzi. Mogliśmy śledzić postępy prac przy budowie Nowego Dworca Łódź Fabryczna i EC1. Była to wspaniała okazja do zrobienia nietypowych zdjęć i zastanowienia się nad przyszłością rodzinnego miasta.