20 marca 2017 r. uczennice z klasy I d uczestniczyły w kolejnym spotkaniu literackim w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 21 w Łodzi z cyklu "Awangarda w poezji". Została przybliżona im twórczość awangardzistów, m.in. B.Jasieńskiego, A.Sterna, A.Wata.  Dziewczęta miały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy na temat koncepcji języka poetyckiego stworzonego przez artystów XX-wiecznej sztuki.

Karolina Siejka-Ficner

17 marca zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez bibliotekę szkolną.
I miejsce zajął Norbert Zachmacz z kl. I e
II miejsce - Hanna Rylik z kl. I d oraz Natalia Sałata z kl. I e
III miejsce - Mateusz Pieskow z kl. II e
IV miejsce - Maria Szymczyk z kl. I e

Serdeczne gratulacje :) Zapraszam na kolejny konkurs czytelniczy już w maju:)

Karolina Siejka-Ficner

W poniedziałek 6 marca 2017 r. grupa młodzieży z klasy I d rozpoczęła cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 21 w Łodzi na temat Awangardy w poezji polskiej. Prowadząca przybliżyła sylwetki znanych twórców awangardy XX wieku, a także przekazała różne ciekawostki związane z tym nurtem.

W piątek 3 marca 2017 r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Mitologiczny zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści mitów greckich i rzymskich, m.in. znać imiona synów Europy, wiedzieć jak nazywali się uczestnicy wyprawy Jazona, jak można było uspokoić hałaśliwego Cerbera, a także umieć wyjaśnić związki frazeologiczne oraz porównania wywodzące się z mitologii. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2017 r.:)

Gimnazjum nr 8 czwarty rok z rzędu zwycięża w Mistrzostwach Łodzi Szkół Gimnazjalnych Chłopców

Zobacz zdjęcie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łodzi zdobyli złote medale w Mistrzostwach Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. W finale łódzkiej Gimnazjady wygrali z Gimnazjum nr 35 (2:0), Gimnazjum nr 34, będące Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym od początku funkcjonowania programu (również 2:0), oraz z Gimnazjum SMS Marcina Gortata (2:0).
W drodze do finału "Ósemka" również nie straciła seta, a w kolejnych etapach łódzkich rozgrywek pokonali następujące szkoły: I etap: Gimnazjum nr 22, Gimnazjum nr 20, Gimnazjum nr 28; II etap: Gimnazjum nr 44, Gimnazjum nr 18, Gimnazjum Katolickie Jana Pawła II, Gimnazjum Salezjańskie; III etap: Gimnazjum nr 41, Gimnazjum nr 28 oraz Gimnazjum nr 34.[DSC07798](fot. A. Sasin)
Podopieczni trenera Ostrowskiego występowali w składzie: Przemysław Ogłaska, Bartłomiej Sochaczewski, Dominik Wągiel, Kacper Pakos, Kacper Jędrasik, Marcin Natorski, Alan Prądzyński, Oskar Pełka, Domink Machnik, Oskar Rudak, Mateusz Natorski, Kacper Grzegorzewski, Tomasz Wegner.
Trener Bartłomiej Ostrowski w podsumowaniu po ostatnim meczu powiedział: sukces tym bardziej cieszy, że reprezentacja Gimnazjum nr 8 składała się głównie z uczniów pierwszej klasy sportowej, która to od tego roku szkolnego została włączona do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W finale byliśmy najmłodszym zespołem, a na tym poziomie dwa lata róznicy stanowi znaczącą różnicę. Grano też na wyższej siatce, która preferowała zawodników z Gortata, grających w rozgrywkach klubowych kadetów, czy Gimnazjum nr 34. Fizycznie również nie byliśmy liderami. Tak na prawdę wygraliśmy organizacją gry i mniejszą liczbą popełnianych błędów. Na przełomie lutego i marca zagramy w finale wojewódzkim i na pewno nie przystąpimy do nich z pozycji faworyta.