Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

odbędzie się

3.09. o godz. 10.00

na sali gimnastycznej.

Łódzcy gimnazjaliści tydzień po zdobyciu złotych medali IMS w piłce siatkowej chłopców udali się do Działoszyna, gdzie reprezentowali nasze miasto w turnieju finałowym Mistrzostw Woj. Łodzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Na ich drodze los postawił przeciwników z Gimnazjum w Załęczu Małym oraz Gimnazjum z Bełchatowa (uczestnik programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który w swoich szeregach posiada Reprezentanta Polski). Łodzianie bez większych problemów udowodnili swoją wyższość nad rówieśnikami z Załęcza. Następnie do meczy z Bełchatowianami przystąpili niezwykle skoncentrowani i po twardej walce pokonali zespół z Bełchatowa 2:0. Odniesione dwa zwycięstwa były przepustką do ścisłego finału, w którym siatkarze z ul. Żubardzkiej zmierzyli się z niespodzianką tego turnieju - drużyną z Gimnazjum w Parzęczewie, którzy po pięknym meczu pokonali faworytów do tytułu, zespół z Tomaszowa Maz. (również Siatkarski Ośrodek Szkolny).
W finale po niezwykle wycieńczającej zarówno jednych, jak i drugich akcjach swoją wartość udowodnili reprezentanci Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łodzi, który zdobyli złote medale oraz tytuł mistrza województwa łódzkiego i będą reprezentować nasze misto i region na finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W składzie Gimnazjum nr 8 wystąpili: Kacper Pakos, Kacper Jędrasik, Bartłomiej Sochaczewski, Dominik Wągiel, Przemysław Ogłaska, Oskar Ziarkowski, Alan Prądzyński, Kacper Grzegorzewski, Oskar Rudak, Dominik Machnik, Adam Dobosz, Mateusz Zakrzewski.

Nauczycielem i trenerem jest Bartłomiej Ostrowski

Dyrektorem szkoły jest p. Ilona Szmatowicz

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
1. Publiczne Gimnazjum Nr 8 Łódź (powiat m. Łódź)
2. Szkoła Podstawowa Parzęczew (powiat zgierski)
3. Szkoła Podstawowa Nr 12 Bełchatów (powiat bełchatowski)
4. Szkoła Podstawowa Nr 10 Tomaszów Maz. (powiat tomaszowski)
5. Szkoła Podstawowa Nr 4 Rawa Maz. - (powiat rawski)
6. Zespół Szkół Samorządowych Załęcze Małe - (powiat wieluński)

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa każda klasa przygotowuje projekt edukacyjny. Jako pierwsza efekty swojej pracy zaprezentowała klasa 2 e pod czujnym okiem pani Haliny Kowalczyk :). Plakaty bogate w rożne ciekawe informacje na temat Historii książki będą jeszcze udostępnione  na korytarzu szkolnym na pierwszym piętrze.

Rozpoczęliśmy współpracę z XXIV LO pod hasłem "Wszyscy możemy być wolontariuszami". Młodzież z liceum ze swoim opiekunem Panią Joanną Nadolską prowadziła zajęcia dla uczniów klasy 3C gimnazjum pod hasłem: Działasz dla wszystkich - uczysz się dla siebie.

Idea wolontariatu będzie promowana na terenie szkoły m.in. przez wystawę "Wolontariusz - człowiek niezwykły". Kolejne spotkania z uczniami XXIV LO już wkrótce.

Lista książek zaproponowanych przez młodzież Gimnazjum nr 8, które mają być zakupione w ramach dotacji

z „ Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zapoznaj się z listą książek:

Lista książek

dziennik