Łódzcy gimnazjaliści tydzień po zdobyciu złotych medali IMS w piłce siatkowej chłopców udali się do Działoszyna, gdzie reprezentowali nasze miasto w turnieju finałowym Mistrzostw Woj. Łodzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Na ich drodze los postawił przeciwników z Gimnazjum w Załęczu Małym oraz Gimnazjum z Bełchatowa (uczestnik programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który w swoich szeregach posiada Reprezentanta Polski). Łodzianie bez większych problemów udowodnili swoją wyższość nad rówieśnikami z Załęcza. Następnie do meczy z Bełchatowianami przystąpili niezwykle skoncentrowani i po twardej walce pokonali zespół z Bełchatowa 2:0. Odniesione dwa zwycięstwa były przepustką do ścisłego finału, w którym siatkarze z ul. Żubardzkiej zmierzyli się z niespodzianką tego turnieju - drużyną z Gimnazjum w Parzęczewie, którzy po pięknym meczu pokonali faworytów do tytułu, zespół z Tomaszowa Maz. (również Siatkarski Ośrodek Szkolny).
W finale po niezwykle wycieńczającej zarówno jednych, jak i drugich akcjach swoją wartość udowodnili reprezentanci Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łodzi, który zdobyli złote medale oraz tytuł mistrza województwa łódzkiego i będą reprezentować nasze misto i region na finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W składzie Gimnazjum nr 8 wystąpili: Kacper Pakos, Kacper Jędrasik, Bartłomiej Sochaczewski, Dominik Wągiel, Przemysław Ogłaska, Oskar Ziarkowski, Alan Prądzyński, Kacper Grzegorzewski, Oskar Rudak, Dominik Machnik, Adam Dobosz, Mateusz Zakrzewski.

Nauczycielem i trenerem jest Bartłomiej Ostrowski

Dyrektorem szkoły jest p. Ilona Szmatowicz

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
1. Publiczne Gimnazjum Nr 8 Łódź (powiat m. Łódź)
2. Szkoła Podstawowa Parzęczew (powiat zgierski)
3. Szkoła Podstawowa Nr 12 Bełchatów (powiat bełchatowski)
4. Szkoła Podstawowa Nr 10 Tomaszów Maz. (powiat tomaszowski)
5. Szkoła Podstawowa Nr 4 Rawa Maz. - (powiat rawski)
6. Zespół Szkół Samorządowych Załęcze Małe - (powiat wieluński)

Grupa młodzieży z klas II c, II d i II e 7 grudnia uczestniczyła w spotkaniu czytelniczym z przedstawicielami wydawnictwa Akapit Press w MBP Filii nr 21 w Łodzi. Uczniom została przedstawiona rola książki w życiu człowieka. Pani redaktor opowiedziała jaką drogę musi pokonać książka od autora, aby trafić do naszych rąk. Pani, która zajmuje się tłumaczeniem tekstów na język polski przybliżyła na czym polega jej praca, jak trudne jest np. przetłumaczenie tytułów książek.Oczywiście nie zabrakło również polecanych nowości wydawniczych:). Spotkanie dla wszystkich uczestników było bardzo interesujące:).

Wyniki konkursów "Zakładka ozdobą książki" oraz "Szkolnego konkursu mitologicznego":

"Zakładka ozdobą książki"

I miejsce Marta Błaszczyk 3 c
II miejsce Aleksandra Pirek 2 b
III miejsce Laura Kapela 3 d
Wyróżnienie Antonina Raszewska 3 e
Wyróżnienie Klaudia Bajak 3 b

"Szkolny konkurs mitologiczny"

I miejsce kategoria pisemna test Hanna Rylik 2 d
I miejsce kategoria plastyczna Weronika Dawydowa 2 e
II miejsce kategoria plastyczna Wiktoria Woźniak 2 b
III miejsce kategoria plastyczna Gabriela Czekalska 2 e
Wyróżnienie kategoria plastyczna Natalia Niźnikowska 3 e
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Oczywiście zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach już w roku 2018 :).
Barbara Waingertner i Karolina Siejka-Ficner

Nasza klasa 3c brała udział w akcji organizowanej przez pah (Polska Akcja Humanitarna) – Studnie dla Południa. Zajęliśmy się rozprowadzaniem bransoletek , z których wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na budowę studni w Sudanie Południowym . Uczestniczyliśmy także w spotkaniu zorganizowanym przez wolontariuszy z 24 LO na temat akcji humanitarnych i zasad działania wolontariatu. Otrzymaliśmy od nich liczne materiały ,które wspomogły nasze działania.

Uczniowie naszego gimnazjum spełnili największe marzenie świąteczne chorego Kamilka poprzez wykonanie kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi dla niego.

Społeczność uczniowska naszego gimnazjum wsparła Fundację Niechciane i Zapomniane S.O.S DLA ZWIERZĄT . Zebraliśmy niezbędne dla ich funkcjonowania artykuły . Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w nasze wszystkie działania i zachęcamy do dalszej współpracy -klasa 3c.

W dniu 17 listopada 2017 r.  grupa młodzieży z kl 2 c w ramach projektu "Poczytaj mi przyjacielu" zaprezentowała wybrane utwory literackie przedszkolakom z grupy Biedronki.

Tematem spotkania były Czary jesieni. Uczniowie oprócz czytania mieli przygotowane ciekawe gry i zabawy . Dzieciom bardzo się podobało. Już nie mogą się doczekać kolejnej

wizyty gimnazjalistów:).

dziennik