Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Gościliśmy dziś w naszej szkole klasy szóste ze szkoły podstawowej nr 55. Zorganizowaliśmy dla naszych młodszych kolegów i koleżanek zabawy językowe oraz przygotowaliśmy ciekawe pokazy z fizyki.

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi

to może być także

twoja6

W naszej szkole zaczął funkcjonować kącik prawny dla uczniów. W bibliotece szkolnej znajduje się skrzynka pytań prawnych, do której uczniowie mogą wrzucać anonimowo pytania dotyczące interesujących ich zagadnień prawnych - prawa dziecka, odpowiedzialność prawna nieletnich, instytucje prawne wspierające dzieci i młodzież itp.

Odpowiedzi na pytania będą znajdować się na tablicy na korytarzu 1 piętra.

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. To idealna okazja, aby
zademonstrować chęć pokoju na świecie dlatego klasa 3 d chcąc
propagować pozytywne postawy w relacjach rówieśniczych, zorganizowała
Dzień Życzliwości w naszym gimnazjum. Podczas długiej przerwy
niektórzy mogli skosztować ciasta życzliwości i otrzymać kartę z
miłymi słowami. Jak wiadomo, przytulanie to samo zdrowie więc w kąciku
przytulania można było okazać swoją życzliwość wobec kolegów i
koleżanek. Młodzież też chętnie pisała na kartkach przyczepionych do
pleców rówieśników życzliwe słowa pod ich adresem.

W sobotnie przedpołudnie 15-ego listopada grupa uczniów z klas I -III miała okazję zwiedzić ciekawe miejsca w Łodzi.
Poznaliśmy historię palmiarni oraz dwóch łódzkich muzeów, a potem je zwiedziliśmy.
W palmiarni obejrzeliśmy przepiękną wystawę orchidei, pospacerowaliśmy wśród bujnej roślinności i zrelaksowaliśmy się.
Muzeum Kinematografii oczarowało nas, sprawiło, że czas się na chwilkę zatrzymał. Wspaniale się też czuliśmy w Pałacu Herbsta, który ma niezwykłą atmosferę. Rajd był bardzo udany, a miejsca tak piękne, że będziemy na pewno je jeszcze odwiedzać.
W czasie rajdu opiekowały się nami panie: I. Wilkowska, A. Potębska, A. Marczyk i B.Waingertner.