Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi drugi raz z rzędu wygrało wojewódzką Gimnazjadę w piłce siatkowej chłopców. Na drodze do złotego medalu najpierw stanęły zespoły z Gimnazjum w Tomaszowie Maz. oraz Gimnazjum w Bełchatowie. W obydwu meczach lepsi okazali się łodzianie, którzy wygrywając kolejno 2:0 i 2:1, awansowali do finału. W meczu o mistrzostwo "ósemkowicze" spotkali się z Gimnazjum w Ozorkowie, którym także nie dali szans i pewnie wygrali 2:0. Tym samym podopieczni Bartłomieja Ostrowskiego będą reprezentować nasze województwo w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej.

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców - Gimnazjada 2015:

1. Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi

2. Publiczne Gimnazjum w Ozorkowie

3. Publiczne Gimnazjum w Tomaszowie Maz.

4. Publiczne Gimnazjum w Wieluniu

5. Publiczne Gimnazjum w Bełchatowie

6. Publiczne Gimnazjum w Rawie Maz.

Turniej finałowy rozgrywany był w hali sportowej KWB w Bełchatowie. Organizatorem rozgrywek był Łódzki Szkolny Związek Sportowy.

Gimnazjum nr 8 reprezentowali: Łukasz Rajchelt, Mikołaj Filanowski, Jeremi Pawliczak, Michał Ziemecki, Bartosz Michalak, Jakub Brdak, Kacper Fryczak, Patryk Osetek, Kamil Kiszko-Zgierski, Wiktor Chudzik.

nauczyciel/trener: Bartłomiej Ostrowski, dyrektor szkoły: Ilona Szmatowicz.

Klasa II d przygotowała 25 marca „Dzień nakrycia głowy”. W formie krótkiego pokazu mody uczniowie zaprezentowali krótki pokaz czapek z różnych zakątków świata. Uczniowie przygotowali ciasto dla nauczycieli i uczniów.

W niedzielę 22 marca młodzież ze Szkolnego Koła Języka Migowego wraz z chętnymi członkami ich rodzin  a także absolwenci naszego gimnazjum brali udział w comiesięcznym dniu skupienia dla osób niesłyszących w Łagiewnikach. Spotkanie zorganizowali ojcowie franciszkanie konwentualni. Po uroczystościach liturgicznych omówiono warunki majowej prezentacji projektu edukacyjnego.

Wielki Post powoli dobiega końca. 20 marca młodzież z naszego gimnazjum prowadziła drogę krzyżową w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela przy ul. Żubardzkiej 28.

W piątek 20 marca radośnie przywitaliśmy nadchodzącą wiosnę. Samorząd Uczniowski wystąpił z inicjatywą rozdawania na przerwie obiadowej zdrowych przekąsek - jabłek i marchewek. Mieliśmy także okazję podziwiać wspaniałe umiejętności wokalno - aktorskie naszych koleżanek i kolegów. Uczniowie z klas Ic, Id, IIa, IIb, IIIe uprzyjemnili pierwszy dzień wiosny występami karaoke.