Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (20-24 października) klasy 3c, 3e i 3f uczestniczyły w słodkich zajęciach warsztatowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi/Technikum nr 6. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach przybliżających zawód cukiernika i piekarza.

Dnia 10 października br. klasa 3d wraz z P. Wilkowską była na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej nr 1 na ul. Zgierskiej. Przez 2 godziny strażacy oprowadzali nas po jednostce. Oglądaliśmy sprzęt używany podczas akcji ratunkowych. W czasie zwiedzania mieliśmy okazję obejrzeć dwa alarmowe wyjazdy.

W dniach 16-20 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu. Uczestnicy mieli okazję z pomocą wolontariuszy z całego świata doskonalić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz poznać kulturę różnych nacji.

W dniu 22 października na długiej przerwie odbyła się smaczna prezentacja projektu edukacyjnego przygotowanego przez uczniów biorących udział w tym projekcie pod opieką pani A. Zielińskiej. Projekt miał na celu poznanie zasad zdrowego odżywiania oraz wykazanie, że wiedza matematyczna jest potrzebna w różnych dziedzinach życia.
Na wystawie zaprezentowano efekty pracy: plakaty, ulotki z przepisami. Tego dnia uczniowie naszej szkoły częstowani byli zdrową żywnością i zdrowymi sokami przygotowanymi przez młodzież. Było pysznie.

W sobotę, 18 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wolontariacie na rzecz Parafii Prawosławnej w Łodzi. Młodzież sprzątała teren cmentarza prawosławnego  przy ul. Telefonicznej. Po pracy ksiądz wikariusz Jakub Dmitruk wygłosił krótki wykład o prawosławiu w cerkwi pod wezwaniem Zaśnięcia NMP.

dziennik

Ul. Żubardzka 26