Drzwi Otwarte: w dniu 4.03.2016r o godzinie 1800- 2000

Nasza oferta

Najlepsza szkoła w galaktyce

W roku szkolnym 2016/17 proponujemy klasy rozszerzające zainteresowania:

* językowe (rozszerzony język angielski)
* matematyczne (z innowacją z fizyki)
* sportowe (piłka siatkowa)
* biologiczne (rozszerzona wiedza z zakresu ratownictwa)
* edukację medialną
* edukację ekonomiczno-prawniczą

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi

to może być także

twoja6

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszym gimnazjum francuską studentkę przebywającą w Łodzi na wymianie ERASMUS. Anouk, przygotowująca się do pracy w zawodzie nauczyciela matematyki, poprowadziła niezwykle ciekawe zajęcia z logiki dla francuskojęzycznych części klas 1c, 1d i 2d. Na dzisiejszej lekcji dowiedzieliśmy się jaką strategię należy stosować, aby za każdym razem wygrywać bardzo prostą grę z użyciem wykałaczek. Okazało się, że matematyka wcale nie jest taka straszna i że odpowiednie jej wykorzystanie pozwala zrealizować założone uprzednio cele.

Wizyta Anouk w naszym gimnazjum była możliwa dzięki osobistemu zaangażowaniu pana Jakuba Pieniążka - nauczyciela języka francuskiego oraz dzięki Stowarzyszeniu nauczycieli języka francuskiego z regionu łódzkiego - Łódzkie bardziej francuskie, koordynującemu program ERASMUS w szkole. Dziękujemy Anouk za wizytę i czekamy na kolejnych gości, którzy zechcą odwiedzić nasze gimnazjum w ramach otwartej szkoły.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli pierwsze sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

JAN MICHALSKI I MARIUSZ PARUSZEWSKI

zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy zdobycia tytułu laureata w finale.