Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

W kwietniu br. uczennice klasy IIe: Julia Moks, Julia Myszak, Paulina Korytek, Natalia Stebelska, Natalia Nowicka pod opiek膮 p. Barbary Waingertner zdoby艂y WYR脫呕NIENIE w konkursie "艁脫D殴 BUDUJE". Jak zmienia si臋 Twoje Miasto!". Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta 艁odzi, a udzia艂 w nim mog艂a bra膰 m艂odzie偶 ze szk贸艂 podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest poszerzenie i rozpropagowanie wiedzy na temat buduj膮cej si臋 艁odzi oraz ukazanie Miasta 艁odzi jako aglomeracji zmierzaj膮cej ku nowoczesno艣ci w sferze infrastruktury. Zdobywczyniom wyr贸偶nienia gratulujemy.

W dniu 8 04 2014 r. uczniowie klasy I b pod opieka p. Barbary Waingertner wzi臋li udzia艂 w konferencji naukowej " W 220 rocznic臋 Insurekcji Ko艣ciuszkowskiej" w Muzeum Tradycji Niepodleg艂o艣ciowych. Sesja zosta艂a przygotowana w ramach projektu edukacji patriotycznej " O Wolno艣膰, Ca艂o艣膰 i Niepodleg艂o艣膰 w 220 rocznic臋 Insurekcji Ko艣ciuszkowskiej". Bardzo nam si臋 podoba艂y wyk艂ady pog艂臋biaj膮ce nasz膮 wiedz臋 o Insurekcji z 1794 roku.
W szkole uczniowie klasy Ib przygotowali i rozdali ulotki rozpowszechniaj膮ce i utrwalaj膮ce wiedz臋 o 220 rocznicy Insurekcji Ko艣ciuszkowskiej.

W dniu 11.04.2014 r. 艣wietlica w naszej szkole zamieni艂a si臋 w teatr. Uczniowie z klasy II c wystawili bajk臋 pt." Kr贸lewna 艢nie偶ka" dla dzieci z Przedszkola nr 140 w 艁odzi. Przedstawienie wzbudzi艂o ogromny zachwyt u bardzo wymagaj膮cej publiczno艣ci :) Na zako艅czenie spotkania zosta艂 przygotowany pocz臋stunek, podczas kt贸rego dzieci mia艂y mo偶liwo艣膰 porozmawiania z aktorami i swoimi ulubionymi postaciami.

W niedziel臋, 13 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum brali udzia艂 w dorocznym Marszu dla Jezusa, kt贸ry w tym roku zbieg艂 si臋 z XXIX 艢wiatowym Dniem M艂odzie偶y. Delegaci聽 odebrali lampiony z "Kanonizacyjn膮 Iskr膮 Mi艂osierdzia" - to przygotowanie do kanonizacji Jana Paw艂a II. 鈥濳anonizacyjna Iskra Mi艂osierdzia鈥 powsta艂a na wniosek stypendyst贸w Fundacji 鈥濪zie艂o Nowego Tysi膮clecia鈥, jako pierwszy specjalny lampion z r膮k kard. Dziwisza odebra艂 prezydent B. Komorowski, w czasie uroczysto艣ci w Krakowie-艁agiewnikach 30 marca br.

Ju偶 od kilku dni mamy przyjemno艣膰 podziwia膰 umiej臋tno艣ci plastyczne uczni贸w naszego gimnazjum. Z okazji nadchodz膮cych 艢wi膮t Wielkanocnych m艂odzie偶 przygotowa艂a wystaw臋 pi臋knych prac plastycznych. (patrz: galeria)

dziennik

Ul. 呕ubardzka 26